3 zabawki sportowe, które ucieszą każde dziecko

Dzieci z natury są wyjątkowo aktywne, dlatego chętnie grają w piłkę, biegają, skaczą i sięgają po różne zabawki sportowe. Dzięki nim pociechy pozbywają się nadmiaru energii, a zabawa na świeżym powietrzu kusi je bardziej niż oglądanie telewizji lub granie w komputerowe gry. Aktywność pozytywnie wpływa na kondycję fizyczną i zdrowie kilkulatków, dlatego rodzice chcą, by dzieci spędzały jak najwięcej czasu na sporcie.

Oto 3 zabawki sportowe, które cieszą chłopców i dziewczynki.

1. Hulajnoga

Ponadczasową zabawką sportową jest hulajnoga. Mogą sięgać po nią dzieci od 3. roku życia, gdyż zabawka zapewnia bezpieczeństwo użytkowania i łatwość prowadzenia. Odpowiednim modelem jest hulajnoga balansowa, która posiada z przodu dwa koła, zwiększające jej stabilność. Kółka są wykonane z kauczuku, dzięki czemu są odporne na przebicie. Dziecko stawia stopę na szerokiej podstawie, co zabezpiecza przed przypadkowym zsunięciem się z pojazdu. Tylny błotnik pełni funkcję hamulca. Jazda na hulajnodze sprawia pociechom wiele frajdy oraz pozwala ćwiczyć mięśnie i poczucie równowagi. W czasie zimy zabawkę można przechowywać w domu, gdyż po złożeniu uchwytu i kierownicy, pojazd zajmuje niewiele miejsca.

2. Bramki do piłki nożnej

Składane bramki do piłki nożnej cieszą nie tylko chłopców, gdyż chętnie korzystają z nich również dziewczynki. Dzieci z radością strzelają gole do bramek zasłanianych przez rodziców, a gdy są starsze – biorą udział w meczach z rodzeństwem i kolegami ze szkoły. Bramki ważą niewiele, dlatego łatwo przenosi się je w dowolne miejsce w ogrodzie. Zestaw zachęca do częstszej aktywności na świeżym powietrzu. Pociechy więcej się ruszają, dzięki czemu mają silniejsze mięśnie, a ryzyko nadwagi maleje.

3. Frisbee

Frisbee to latający dysk, którym można bawić się w ogrodzie, parku lub na plaży. Talerz ma lekko zagięte końcówki, dlatego lata po rzuceniu nim do przodu. Zabawa z Frisbee polega na rzucaniu do siebie dyskiem tak, by pozostali gracze mogli go złapać. W grze bierze udział dowolna liczba osób, jednak nie mniejsza niż dwie. Niska waga talerza oraz brak ostrych krawędzi niwelują ryzyko związane z uderzeniem w ciało innego gracza. Zabawka pomaga ćwiczyć refleks, zręczność oraz skupienie. Gra jest odpowiednia do zabaw familijnych, w których biorą udział dzieci i ich rodzice.