Koszyk

Kategorie produktów

Akcesoria do pływania dla dzieci – jakie wybrać? Co zabrać na basen?

Dzieci, niezależnie od wieku, uwielbiają zabawy w wodzie. Im dziecko młodsze, tym szybciej przyswoi umiejętność pływania, naukę warto zacząć już od najmłodszych lat. Na halach basenowych w większych miastach można spotkać się z ofertą zajęć oswajania z wodą już dla kilkumiesięcznych maluchów. Starsze dzieci również mają możliwość nauki pływania poprzez zabawę. Jakie akcesoria basenowe im w tym pomogę? Na które produkty warto szczególnie zwrócić uwagę choćby ze względów bezpieczeństwa?

Rekreacja na basenie – o jakie akcesoria zadbać?

Akcesoria na basen przydadzą się zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom. Niektóre z nich sprawią, iż pływanie będzie bezpieczniejsze, zwłaszcza w przypadku dzieci, które dopiero uczą się tej niełatwej sztuki. Popularne są również akcesoria do pływania podnoszące komfort treningu w wodzie. Okulary przydadzą się i w morzu, gdzie słona woda może podrażniać oczy, i na basenie – szczególnie w przypadku osób mających uczulenie na chlor używany do czyszczenia wody basenowej. Są też akcesoria służące wyłącznie do zabawy. Wybór produktów jest ogromny, każdy znajdzie coś dla siebie.

Co zabrać na basen, czyli akcesoria zabezpieczające do pływania dla dzieci

Wybierając się z dzieckiem na basen, trzeba w pierwszej kolejności zadbać o bezpieczeństwo malucha. Oczywiście, za to jest także odpowiedzialny ratownik pełniący dyżur na hali basenowej, jednak gdy dziecko nie umie pływać, to rodzic powinien zadbać o to, by wyposażyć go w akcesoria do pływania dla dzieci, które zabezpieczą przed utonięciem.

Akcesoria do pływania podnoszące poziom bezpieczeństwa, to między innymi:

 • koła do pływania,
 • dmuchane rękawki,
 • specjalne dmuchane krzesełka dla najmłodszych,
 • deski do pływania,

Oczywiście nie trzeba inwestować we wszystkie wskazane wyżej produkty. Warto przemyśleć strategię nauki pływania i dobrać ją odpowiednio do wieku dziecka. Nastolatek raczej nie będzie korzystał z kółka do pływania, za to doskonale sprawdzi się ono u małych dzieci do oswajania z wodą. Przydatne mogą okazać się także rękawki.

Wszystkie te produkty znajdziecie w naszym dziale AKCESORIA DO PŁYWANIA, AKCESORIA PLAŻOWE, BASENY BESTWAY

KLIKNIJ W LINK:

https://odpustowe.pl/kategoria-produktu/akcesoria-do-plywania-akcesoria-plazowe-bseny-bestway/

.

Większy komfort podczas pływania – akcesoria basenowe

Kolejna grupa produktów wartych uwagi, to akcesoria na basen, dzięki którym pływanie staje się łatwiejsze, przyjemniejsze i bardziej komfortowe.

Wśród takich akcesoriów wymienić można:

 • okulary do pływania,
 • czepek,
 • maski do nurkowania,
 • płetwy,
 • zestawy do nauki nurkowania,
 • buty basenowe.

Nikt raczej nie lubi, gdy woda basenowa dostaje się do oczu. Powoduje to zaczerwienienie oczu, a także ich nieprzyjemne pieczenie. Dolegliwość ta szczególnie dokucza osobom, które mają uczulenie na chlor lub inną substancję używaną do oczyszczania wody basenowej. Każdy, kto chce zapomnieć o nieprzyjemnych dolegliwościach, piekących oczach i zaczerwienionych spojówkach, powinien zainwestować w okulary do pływania. Warto w nie także wyposażyć małe dzieci, których oczy są szczególnie wrażliwe.

Wszystkie te produkty znajdziecie w naszym dziale Akcesoria do pływania, okulary,rurki, maski, rękawki

KLIKNIJ W LINK:

https://odpustowe.pl/kategoria-produktu/akcesoria-do-plywania-akcesoria-plazowe-bseny-bestway/akcesoria-do-plywania-maski-rurki-rekawki/

.

Nauka poprzez zabawę – jakie akcesoria do pływania mogą się przydać?

Nikt nie nauczył się pływać z dnia na dzień. Jest to proces, który wymaga cierpliwości. Jeżeli dziecko boi się wody, to nie nauczy się pływać, dopóki się wpierw z tą wodą nie oswoi. Takie oswajanie z wodą przeprowadzane jest także na wielu kursach dla dorosłych. Chodzi o to, aby się pewnie poczuć w wodzie.

Dzieciom można tę sprawę ułatwić dzięki zabawie. Pomogą w tym na przykład:

 • piłki dmuchane,
 • kolorowe materacyki,
 • pontony do pływania
 • koła i obręcze do pływania
 • wodoodporny książeczki,
 • zabawki unoszące się na wodzie.

Warto pamiętać o tym, aby dobrać rodzaj zabawki do wieku dziecka. Im młodszy maluch, tym większej stymulacji podczas zabawy w wodzie będzie potrzebować.

Wszystkie te produkty znajdziecie w naszym dziale Koła do pływania, pontony dla dzieci, dmuchańce

KLIKNIJ W LINK:

https://odpustowe.pl/kategoria-produktu/akcesoria-do-plywania-akcesoria-plazowe-bseny-bestway/kola-do-plywania-pontony-dmuchance/

.

Na co zwracać uwagę kupując akcesoria na basen dla dziecka?

Kluczową rolę powinno odgrywać zawsze bezpieczeństwo dziecka. Wielu rodziców może się zastanawiać nad tym, w jaki sposób może o nie optymalnie zadbać. Gdy dziecko wchodzi do wody, a nie umie pływać, to bezwzględnie powinno mieć na sobie specjalne rękawki do nauki pływania lub dmuchane koło. Istotne jest, aby odpowiednio dobrać sprzęt do pływania do wieku i postury dziecka. Informacje na ten temat można znaleźć na opakowaniach poszczególnych produktów. Należy zapoznać się ze szczegółowymi danymi. Jeżeli rękawki przeznaczone są dla dzieci przedszkolnych, jednak maluch jest dosyć wyrośnięty i ma na sobie troszkę kilogramów, to może okazać się, iż będzie potrzebować produktu dedykowanego nieco starszym dzieciom.

Nauka pływania na basenie – od czego zacząć?

Przede wszystkim trzeba się zdecydować, czy rodzic będzie uczył dziecko pływać samodzielnie, czy też skorzysta z pomocy doświadczonego instruktora. Ten drugi sposób może okazać się o wiele skuteczniejszy. Niezależnie jednak od obranej drogi, trzeba dziecku zapewnić niezbędne akcesoria do nauki pływania. Mogą się one nieco różnić, w zależności od wieku dziecka. Najmłodsze pociechy będą z pewnością potrzebować pieluszki do pływania, koła dmuchanego, materacyka albo skrzydełek do pływania dedykowanych najmłodszym. Nieco starsze dzieci mogą już skorzystać z rękawków do pływania czy deski. Gdy podstawowe umiejętności zostaną opanowane, to nadejdzie czas na naukę nurkowania, a w takim przypadku przydać się może maska do nurkowania oraz płetwy.