Koszyk

Kategorie produktów

Bezpieczne zabawki dla 3 latka

Wybranie odpowiedniej zabawki zawsze powinno uwzględniać etap rozwojowy, na którym w danym momencie znajduje się dziecko. Nie inaczej, jeśli chodzi o dzieci mające 3 lata. Zabawa Twojego dziecka w tym wieku jest teraz dużo bardziej celowa, niż jeszcze do niedawna.

Dziecko w tym wieku wyróżniają doskonałe umiejętności motoryczne, które są potrzebne np do samodzielnego ukończenia układanki, czy też budowania z klocków. To już pierwszy trop, jakie zabawki dla dziecka są w tym okresie odpowiednie. Czytaj dalej, a dowiesz się więcej!

Bezpieczne zabawki dla 3 latka – garść inspiracji

Dziecko w tym wieku zaczyna cieszyć się udawaną zabawą, która imituje działania ludzi wokół niej – stąd różne zabawki z dziedziny dom i ogród na pewno będą mile widziane.

Warto również wspomnieć, że każdy trzylatek lubi zaawansowane technologicznie zabawki, które wydają prawdziwe dźwięki, takie jak:

Bez względu na to, jak politycznie jesteś poprawny, Twoje dziecko prawdopodobnie będzie się bawiło w stereotypowy sposób – chłopiec może być zachwycony zabawą za pomocą wywrotki, która pomoże mu zebrać zabawkowy piasek, a dziewczynka będzie z lubością udawać, że karmi lalkę i odkłada ją na drzemkę.

Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta są bardzo aktywni w tym wieku i nadal będą cieszyć się zabawkami do pchania i ciągnięcia. Możesz także wprowadzić zabawkę do jeżdżenia: zacznij od zabawki, którą dziecko może napędzać obiema stopami, i przejdź do trójkołowca.

Jak upewnić się, że te zabawki są bezpieczne?

Unikaj zabawek z ostrymi krawędziami i ostrzami, jak również tych zbudowanych z cienkiego, kruchego plastiku, który mógłby łatwo rozbić się na małe kawałki lub pozostawić postrzępione krawędzie. Zachęcamy do poszukania domowych materiałów artystycznych, w tym kredek i zestawów malarskich, z oznaczeniami, że ten produkt został sprawdzony przez toksykolog. W tym wieku należy również unikać zabawek z magnesami, w tym zestawów budowlanych lub zabawkowych, oraz oczywiście kupować wyłącznie od sprawdzonych sprzedawców.