Koszyk

Kategorie produktów

Bezpieczne zabawki dla dziecka do roku

Oprócz tego, że muszą być absolutnie bezpieczne – zabawki dla małych dzieci muszą odpowiadać ich etapom rozwoju i zdolnościom, które na tym etapie życia się rozwijają. Wiele bezpiecznych i odpowiednich materiałów do zabawy to przedmioty dostępne bez dodatkowych opłat, bo zwykle spotykane w domu np.: plastikowe miski i pokrywki.

Jednak jeśli szukasz czegoś naprawdę wyjątkowego dla maluszka – zapraszamy do listy sugerowanych zabawek dla dzieci do 1 roku życia. Oczywiście trzeba pamiętać, że każde dziecko rozwija się w indywidualnym tempie i należy to uwzględnić przy ostatecznym wyborze.

Zabawki dla małych niemowląt – od urodzenia do 6 miesięcy

Dzieci w pierwszych miesiącach życia przede wszystkim uwielbiają patrzeć na ludzi – podążając za nimi oczami. Preferują twarze i wyraziste kolory. Niemowlęta będą też powoli obracać głowę w kierunku słyszanych dźwięków, czy też wkładać rzeczy do ust i te informacje należy uwzględnić przy wyborze zabawek dla maluszków w tym wieku.

Dobre zabawki dla małych niemowląt:

  • Rzeczy, do których mogą sięgać, trzymać je, ssać, trząść, hałasować – grzechotki, zabawki do ściskania, miękkie lalki, teksturowane piłki itd.
  • Rzeczy do słuchania – książki z rymowankami i wierszami oraz nagrania kołysanek i prostych piosenek.
  • Rzeczy do obejrzenia – zawieszki, które dziecko może obserwować leżąc w łóżeczku.

Zabawki dla starszych niemowląt – od 7 do 12 miesięcy

Starsze dzieci już się poruszają – zazwyczaj przechodzą od przewracania się i siedzenia, do podskakiwania, pełzania, podciągania się i w końcu – stania. Rozpoznają swoje imię i inne popularne słowa, potrafią już identyfikować części ciała, znajdować ukryte przedmioty oraz wkładać i wyjmować przedmioty z pojemników.

Dobre zabawki dla starszych niemowląt:

  • Rzeczy do zabawy pobudzającej wyobraźnię – lalki, drewniane pojazdy z kołami, zabawki wodne.
  • Rzeczy, które można upuszczać i wyjmować – plastikowe miski, duże koraliki, piłki np. piłka miękka zwierzątka.
  • Rzeczy do zbudowania – duże miękkie bloki i drewniane kostki.

Oczywiście bez względu na to, którą zabawkę się wybierze zawsze trzeba się upewnić, iż powstała a materiałów przyjaznych dziecku i jest pozbawiona wszelkich ostrych krawędzi, czy drobnych elementów.