Ciastolina – dlaczego warto podarować ją dziecku?

Ciastolina daje o wiele więcej radości niż zwykła plastelina. Kolorowa masa pozwala tworzyć dowolne kształty, dzięki czemu dzieci przenoszą się do świata pełnego fantazji. Plastyczny materiał umożliwia ulepienie wszystkiego, co wymarzy sobie dziecko, a raz użyta ciastolina może być ponownie wykorzystana. Dlaczego jeszcze warto podarować dziecku ciastolinę?

Zabawa na 1000 sposobów

Ciastolina jest znana dzięki marce Play-Doh, jednak można znaleźć również jej odpowiedniki od innych producentów. Masa łatwo ugniata się w dłoniach i zachowuje nadaną jej formę. Ponadto może być przeciskana przez różne maszynki, wchodzące w skład kreatywnych zestawów. Do ciastoliny dołączone są foremki w wielu kształtach, praski, nożyczki oraz zamykane opakowania z masą w co najmniej kilku kolorach. Materiał nie lepi się do rączek oraz nie brudzi ubrań i foremek. Ciastolina przyjemnie pachnie, a dzięki mnogości kolorów dzieci mogą z niej stworzyć wszystko, o czym marzą. Z masy powstają bajkowe torty, ozdoby sukienek dla lalek, lody, a także inne przedmioty do zabawy.

Dzięki ciastolinie, zabawa jest pełna kreatywności bez względu na wiek dziecka. Masę wykorzystuje się na więcej sposobów niż zwykłą plastelinę, dlatego jedyne granice w zabawie wyznacza wyobraźnia pociech. Ciastolina Play-Doh jest dostępna w zestawach startowych, składających się wyłącznie z opakowań z masą, dzięki czemu kreatywne zestawy z foremkami i praskami bez trudu uzupełnia się o nowy materiał do lepienia.

Przygotowanie do nauki pisania i nie tylko

Dzieci, sięgające po ciastolinę, są dobrze przygotowane do nauki pisania i wykonywania precyzyjnych czynności. Ugniatanie, wałkowanie i rozcieranie masy wzmacnia palce, ćwiczy nadgarstki i zwiększa siłę mięśni dłoni. Dziecko uczy się i rozwija poprzez zabawę, dlatego z radością poświęca czas na ćwiczenia, których efekty zaprocentują w przyszłości. Po ciastolinę chętnie sięgają nawet te pociechy, które unikają rysowania kredkami i malowania farbami. Zestawy kreatywne Play-Doh są zatem odpowiednie nawet dla chłopców i dziewczynek bez plastycznego zacięcia.