Koszyk

Kategorie produktów

Ćwiczenia z dzieckiem w domu, czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym

Niezależnie od tego, ile masz dzieci – włączenie odrobiny aktywności fizycznej do codziennej rutyny może przynieść znaczące korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego – i nie musisz nawet opuszczać własnego domu, by z tego skorzystać. Co więcej, ćwiczenia z dziećmi w domu nie muszą być skomplikowane. W rzeczywistości może to być nawet przyjemne! Sekret polega na zaproszeniu dzieci na trening z Tobą. Oto lista pomysłów na wspólne ćwiczenia dla dzieci i rodziców. Przygotuj niezbędne akcesoria do ćwiczeń – inspiracji szukaj w kategorii sport i turystyka, a pomysłów na domowe treningi nigdy Ci nie zabraknie.

Jak zachęcić dzieci do wspólnej aktywności?

Przede wszystkim jako rodzic powinieneś być wzorem do naśladowania. Twoje dzieci obserwują i naśladują Twoje nawyki, dobre i złe. Jeśli Twoje dzieci widzą, że jesteś aktywny fizycznie i dobrze się bawisz, jest bardziej prawdopodobne, że będą aktywne i pozostaną aktywne przez całe życie.

Inna sprawa – jeśli to możliwe, zaangażuj w ćwiczenia całą rodzinę. Zaproś wszystkich do udziału w domowym treningu. To jeden z najbardziej skutecznych sposobów na zmianę nawyków ćwiczeń Twojego dziecka. Skoncentruj się na zabawie. Dzieci lubią się bawić, więc jest bardziej prawdopodobne, że będą dalej ćwiczyć, jeśli wykonują czynności, które lubią.

Pomysły na aktywności, które polubią:

  • pilates lub joga,
  • potańcówka (czas na ulubioną playlistę!),
  • aerobik, kickboxing (znajdziesz inspiracje na YouTube),
  • mini olimpiada,
  • domowy tor przeszkód.

Warto zachęcić dzieci do ćwiczeń – oto dlaczego!

Regularne ćwiczenia mogą zdziałać więcej niż tylko pomóc dzieciom pozostać w formie i zwalczyć choroby. Niektóre badania sugerują nawet, że dzieci, które są sprawne fizycznie, radzą sobie lepiej w szkole niż te, które są mniej sprawne.

Aktywność fizyczna pomaga dzieciom rozwijać bystrość umysłu, lepiej radzić sobie ze stresem i oczywiście – zapewnia ujście energii. Wybierz więc aktywność fizyczną, która spodoba się Twoim dzieciom, zachowaj pozytywne nastawienie i ruszaj się razem z nimi!