Koszyk

Kategorie produktów

Dzieci znajomych pod opieką – jak sobie poradzić i jak animować czas grupie maluchów?

Przyjaciele poprosili was o opiekę nad pociechami i trochę się obawiacie jak spędzicie razem te kilka godzin? Bez obaw – wystarczy mieć kilka wypróbowanych sposobów, by mieć pewność, że czas spędzony z wami będzie dla maluchów niezapomniany. Jak to zrobić?

Poza aspektami czysto technicznymi, czyli miejscem, gdzie będziemy się dziećmi zajmować, jest też aspekt bezpieczeństwa. Pamiętajmy, by zawsze mieć pod ręką apteczkę z wodą utlenioną i plastrami. Podczas zabaw w większym gronie zadrapania i otarcia są na porządku dziennym.

Sposoby, by zająć kilkulatki na przynajmniej godzinę:

  • Wata cukrowa – maszyna do waty cukrowej. nie jest droga, a jej obsługa nie wykracza ponad możliwości średnio ogarniętego człowieka. Może więc warto się zainteresować? W końcu dzieciaki to uwielbiają
  • Wspólne śpiewanie – dzieci kochają muzykę, zwłaszcza tę na żywo. Dzieci czują rytm i bardzo chcą uczestniczyć w powstawaniu i emisji muzyki, stąd idealnym pomysłem na wieczór z grupą maluchów będzie karaoke. Z łatwością zorganizujemy je z zestawem do karaoke. Zachęcone do zabawy maluchy chętnie pośpiewają i potańczą
  • Wspólne tworzenie – maluchy kochają tworzyć coś z niczego, stąd warto je zaprosić do kreatywnej zabawy w postaci dekorowania wazonów używając kolorowy pasek. Zabawa kreatywna, prosta i pozwalająca skoncentrować uwagę.

Sport – każde zawody sportowe wytwarzają w grupie maluchów zdrową adrenalinę – pod warunkiem, że dobrze to zorganizujemy. Siatkówka, tenis stołowy czy piłka nożna – to świetny pomysł. Tyle, że maluchy muszą wiedzieć, że ktoś kompetentny nad nimi czuwa – tylko wówczas rywalizacja ma sens. Tak więc pierwszym akcesorium, które sędzia musi mieć jest gwizdek – to atrybut dodający nam powagi i jasno świadczący o tym, że to my decydujemy o regułach.

Przekąski jak na kinder party

Po szaleństwach na świeżym powietrzu, dzieci poza tym, że będą zmęczone, będą też na pewno głodne, co im przygotować? Najlepiej coś z dużą ilością węglowodanów. Prostym i szybkim daniem jest penne ze świeżym szpinakiem i delikatną piersią z kurczaka. A na deser naleśniki lub racuchy. Jeśli nie specjalnie potrafimy gotować dla większej ilości osób, by uniknąć katastrofy, zdecydujmy się na gofry ze świeżymi owocami i bitą śmietaną. Może danie nie jest najzdrowsze, ale będzie szybkie w przygotowaniu i co ważniejsze nie da się go zepsuć.