Elektroniczne gry vintage dla dzieci

Czy pamiętacie te czasy, kiedy w szkolnej ławce marzyliście o powrocie do domu i graniu przez całe popołudnie w Super Mario? Te czasy już minęły, ale elektroniczne gry vintage znów wracają do mody. A więc, jeżeli chcesz przypomnieć sobie kultowe gry z dzieciństwa, masz teraz na to szansę.

Elektroniczne gry vintage, co to takiego?

Gry vintage, to nic innego, jak zabawki elektroniczne, które były modne kilka dekad temu. W porównaniu z dzisiejszymi możliwościami technologicznymi zabawki te miały bardzo proste funkcje. A jednak, mimo tego zdobyły serca milionów dzieci na całym świecie. Dziś gry vintage mają swoje odrodzenie. Sięgają po nie tylko dzieci, ale i dorośli, którzy z sentymentem wracają do wspomnień z dzieciństwa.

Do najpopularniejszych elektronicznych gier vintage, należą:

  • Tetris, gra, która polegała na układaniu spadających bloków, tak aby ostatni bloczek, jak najdłużej nie sięgnął szczytu ekranu. Za każy poprawnie dopasowany bloczek, grający zdobywał punkty. Ta gra uczy dzieci logicznego myślenia i ćwiczy refleks.
  • Tamaguchi – zwierzak elektroniczny – ta zabawka uczyła opieki nad elektronicznym zwierzątkiem. Grający musiał karmić podopiecznego, bawić się z nim i układać do snu. Gra sprawia, że dziecko uczy się odpowiedzialności i opieki nad innym stworzeniem, w tym wypadku elektronicznym.
  • Konsola pegasus – ta gra zręcznościowa podbiła serca dzieci. Uczy przede wszystkim refleksu oraz szybkiego podejmowania decyzji.

Czy gra elektroniczna vintage to dobry pomysł na prezent?

Gry takie jak tetris lub tamaguchi to nie tylko wspomnienie przeszłości. Gry te nadal potrafią bawić i uczyć dzieci. Będzie to świetny prezent dla mniejszego dziecka, które jeszcze nie ma styczności ze współczesnymi konsolami do gier. A jeżeli prezent nie przypadnie do gustu naszemu dziecku, zawsze sami możemy skorzystać z niechcianej zabawki i powrócić na chwilę do lat dzieciństwa.