Jak wybrać karnawałowy kostium dla dziecka?

Wybór odpowiedniego kostiumu dla dziecka to nie lada wyzwanie dla rodzica, zwłaszcza kiedy przebranie wybieramy dla bardzo wybrednego malucha. Czy w taki wypadku lepiej samemu dokonać zakupu, czy cierpliwe proponować kolejne kostiumy dla naszej pociechy? Wybór na rynku strojów karnawałowych jest dziś ogromny, więc na pewno uda nam się znaleźć coś wyjątkowego.

Najczęściej wybierane kostiumy na karnawał

Jeżeli nie mamy pojęcia, jakie przebranie wybrać, a nasz maluch nam w tym nie pomaga, można wybrać jeden z aktualnie popularniejszych kostiumów dla dzieci, np.:

Innym pomysłem na strój karnawałowy może być przebranie dziecka za jego ulubionego bohatera z bajki lub książki. Warto również pamiętać, że nie wszystkie dzieci lubią się przebierać, w takim wypadku, warto pomyśleć o zakupie akcesoriów, np. bransoletek ledowych, które nadadzą naszemu dziecku karnawałowego akcentu, bez konieczności przebierania go w kompletny kostium.

Na co zwrócić uwagę wybierając kostium?

Przed zakupem kostiumu dla dziecka, warto dokładnie sprawdzić rozmiar, jaki maluch aktualnie nosi. Często kostiumy mają zaniżone lub zawyżone rozmiary, dlatego ważne jest, aby przed zakupem sprawdzić tabelę rozmiarów. Podczas wyboru kostiumu dla dziecka, koniecznie trzeba pamiętać o jego komforcie. Kostium nie powinien krępować ruchów, a akcesoria powinny być bezpieczne. Lepiej nie kupować dla malutkiego dziecka ostro zakończonej różdżki lub małych elementów, które mogłyby zostać przez niego połknięte. Na koniec warto mieć na uwadze, że przyjęcia karnawałowe to przede wszystkim czas zabawy i radości dla dzieci, dlatego stroje choć ważne, powinny stanowić jedynie miły dodatek do całości.