Koszyk

Kategorie produktów

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka poza domem?

Moment, kiedy maluch po raz pierwszy wychodzi sam do szkoły, jest jednym z trudniejszych dni w życiu każdego rodzica. Od samego początku życia dziecka, niezmiennie każdy rodzic martwi się o jego bezpieczeństwo. I nie ważne czy dziecko ma 5, 15 czy 25 lat – zawsze chcemy dbać o jego bezpieczeństwo.

Bezpieczeństwo poza domem

Jest kilka prostych sposobów na poprawę bezpieczeństwa kilkulatka:

  • Zawieszki z danymi – nasze dziecko może zgubić się wszędzie; w galerii handlowej, na parkingu, w lesie. Ważne jest to, że jeśli zamierzamy wybrać się na wycieczkę w podróż czy choćby na zakupy, maluch MUSI mieć podpisaną imieniem i nazwiskiem zawieszkę z numerem naszego telefonu.
  • Umiejętności komunikacyjne – maluch, który jeszcze słabo orientuje się w otoczeniu , powinien potrafić pokazać człowiekowi, który chce mu pomóc (policjant, strażak) gdzie mieszka, gdzie ostatni raz widział mamę. Dlatego tak ważne jest trenowanie umiejętności komunikacyjnych już u małych dzieci. Dzięki temu, będą one mogły pomóc służbom w przypadku poszukiwań rodziców czy innej sytuacji zagrożenia.
  • Niezależnie od tego czy nasze dziecko chodzi do szkoły w mieście czy musi przejść wzdłuż słabo oświetlonej drogi z wąskim poboczem – warto zaopatrzyć go różnego rodzaju opaski odblaskowe. Nie zaszkodzi też dziecku nakleić na plecak czy ubranie odblaskowych naklejek
  • Starsze dzieci powinny wiedzieć pod jaki numer telefonu zadzwonić w przypadku, jeśli się zgubią, a np. nie mają naszego numeru telefonu lub nie potrafią go znaleźć. Powtarzajmy dziecku, że się zgubi czy potrzebuje pomocy, powinno wybrać numer 112 i podczas połączenia opowiedzieć wszystkie szczegóły zajścia, z jakim miało do czynienia.

Bezpieczeństwo w sporcie

Sport, a nawet spędzanie czasu na świeżym powietrzu też może być dla malucha niebezpieczne, zawsze więc zależnie od wieku, należy dbać o to, by maluch miał odpowiednie ochraniacze. Podstawa to kaski i ochraniacze na kolana i łokcie podczas jazdy na rolkach – najlepszy będzie zestaw ochraniaczy . Takie plastikowe ochraniacze świetnie sprawdzą się też na deskorolce czy hulajnodze. Warto zadbać o to, by kupowane przez nas ochraniacze były atestowane i posiadały certyfikat CE, czyli były dopuszczone do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej.