Koszyk

Kategorie produktów

Jak zorganizować wymarzone przyjęcie urodzinowe dla dziecka?

Wszystkie najbardziej udane przedsięwzięcia w historii ludzkości poprzedza przygotowanie. Skoro jako rodzice chcemy dla swoich pociech najbardziej bombowego przyjęcia urodzinowego, bierzemy kartkę, długopis i odpowiadamy sobie na kilka podstawowych pytań. To właśnie od odpowiedzi na nie zleżeć będzie co znajdzie się na liście zakupów i jak będzie wyglądał proces przygotowania przyjęcia.

Przygotowanie przyjęcia dla dziecka powinno odbywać się wystarczająco wcześnie, ale z doświadczenia wiemy, że tak jest rzadko. Dlatego właśnie przygotowanie listy jest tak ważne – będziemy mogli wykorzystać ją znów w kolejnym roku!

Oto, co musimy wiedzieć, by zacząć przygotowywać przyjęcie:

  • dla kogo – inaczej wyglądać będzie przyjęcie dla dzieci i rodziny, a inaczej tylko dla dzieci (polecamy to drugie rozwiązanie, rodzina może spotkać się na kolejnej imprezie)
  • gdzie – zależnie od pory roku i możliwości
  • temat przewodni – to bardzo ważna sprawa, bo warunkuje harmonogram przyjęcia, który też trzeba przygotować
  • menu – bez tego się nie obejdzie
  • gadżety urodzinowe – kolorowe balony czy girlandy muszą pojawić się na każdym przyjęciu

Teraz, zależnie od odpowiedzi na te pytania zaczynamy planować.

Dla znajomych naszego Króliczka

Nasz maluch, jeśli jest na tyle dojrzały, powinien sam móc zadecydować z kim będzie się najlepiej bawił. Nasza rola to zaproszenie ewentualnie córki naszej dobrej koleżanki czy syna kuzynki, ale tylko pod warunkiem, że nasz maluch te dzieci akceptuje.

Ogród – latem, sama zabaw zimą

Najlepsze są imprezy ogrodowe, zwłaszcza, jeśli pogoda sprzyja. Balony z helem lub bomby wodne to super atrakcje. Jeśli mamy na nie odwagę, wszelkiego rodzaju zabawy z piaskiem, wodą, a nawet błotem to ciekawy pomysł –dla dzieci w pewnym wieku naprawdę nie ma nic lepszego!

Mając własny ogród możemy oczywiście go przystroić, przygotować menu typowo barowe, by dzieci mogły zjeść je między biegami, tańcem a kąpielami. Wiele oczywiście zależy od wieku solenizanta – jeśli mamy do czynienia z pięciolatkiem, impreza będzie jednym wielkim wyścigiem, więc nasz harmonogram winien być przygotowany dość luźno. Powinno nam zależeć na spełnieniu tylko kilku kluczowych punktów. Jeśli przyjęcie ma być dla nastolatka, znacznie lepiej zaopatrzyć się w akcesoria do fotobudki, wypożyczyć ową fotobudkę i zostawić pozostałą część organizacji naszej pociesze. W takim przypadku przyjęcie domowe może być średnim pomysłem, więc pozostaje wynajęcie sali. Jeśli nasz nastolatek pragnie urozmaicić swoją imprezę, dobrze by dołożył się trochę ze swoich oszczędności i możemy wynająć dla niego i znajomych np. tor gokartowy czy wybrać się na basem lub na trampoliny – tu znacznie większą część decyzji będzie miał solenizant.

Zimą dla najmłodszych solenizantów warto będzie się zastanowić albo nad salą zabaw, albo nad basenem – przyjęcia w wodzie są co prawda krótsze, a na poczęstunek będzie trzeba zaprosić gości do domu lub restauracji, ale za to znajomi naszego malucha, na pewno takie przyjęcie z pomysłem docenią.

Temat przewodni imprezy dla dziecka

Temat przewodni imprezy ściśle łączy się z miejscem, ale oczywiście największe możliwości mamy u siebie. Najłatwiej będzie zorganizować dyskotekę, ale by ten pomysł nieco urozmaicić, zróbmy bal przebierańców. Dzieci kochają kostiumy, a przebranie się za strażaka czy policjanta może być świetnym początkiem różnych gier, jakie dla maluchów przygotujemy. Temat przewodni powinien być przede wszystkim angażujący dla najmłodszych i wybierany w kontekście zainteresowań najważniejszego uczestnika imprezy. Może nasz maluch szczególnie interesuje się kosmosem – sporządźmy zestawy do origami i zachęćmy maluchy do wspólnego przygotowania Układu Słonecznego. Jeśli nasza pociecha szczególnie lubi samochody, możemy zorganizować ogrodowe wyścigi. W przypadku kiedy przyjęcie będzie organizowane w ogrodzie i mamy możliwość spłukania po zabawie gości wodą, na pewno furorę na przyjęciu zrobią bomby z kolorowym proszkiem. Maluchy będą obrzucać się granatami z pudrem do utraty tchu i co prawda sprzątania może być sporo, ale taki kolorowy puder jest nietoksyczny, więc nie zaszkodzi ani skórze dzieci, ani trawnikowi. A zabawa będzie przednia!

Nieodzowne dodatki do imprezy – menu ma znaczenie

Sam pomysł na temat wiąże się także z menu imprezy i obowiązkowymi imprezowymi gadżetami. Dla dzieci menu na imprezie musi być smaczne i wygodne. Przygotowywanie ciepłych dań do spożycia, których maluchy muszą grzecznie siedzieć przy stole jest pomysłem skazanym na niepowodzenie. Znacznie lepiej skoncentrować się na świeżych owocach, np. w formie szaszłyków, koreczkach czy kanapkach na krakersach. Świetnym pomysłem będzie też fontanna czekoladowa – po warunkiem, że goście będą w takim wieku, że zdołają sobie z nią poradzić.

Poza dekoracją ogródka czy naszego salonu, warto przygotować jakieś gadżety dla gości – najlepiej takie, z którymi będą mogli wyjść do domu. Idealne będą balony na hel lub świecące balony ledowe na patyku – taki prezent dla gościa to nie tylko pamiątka, ale również świetna okazja, by gościom podziękować za udział w najważniejszym w roku dniu naszego malucha!