Jaka gra planszowa dla rodziny na świąteczny wieczór?

Atrakcyjny wieczór w gronie rodziny to przede wszystkim wspólne rozmowy i samo spędzanie ze sobą czasu. Biorąc jednak pod uwagę to, że świąteczne dni mijają tak szybko i okazji do takich spotkań w gronie rodzinnym jest niewiele, warto pomyśleć nad dodatkowymi rozrywkami.

Planszówka na święta: jaka najlepsza?

Nie ma nic lepszego niż granie w planszówki w świąteczne wieczory, a w związku z tym, że na rynku jest ich niesamowita ilość, przygotowaliśmy wykaz kilku najciekawszych, które warto mieć pod ręką w grudniowe popołudnie.

Zestaw gier planszowych – ponadczasowy wybór!

Naszą listę planszówek musiał wygrać ich cały zestaw – uniwersalna rozrywka od pokoleń zestaw gry planszowe rodzinne 18w1 chińczyk szachy – zb3211 to zawsze dobry wybór – reguły tych popularnych gier zna praktycznie każdy, a radości i rozrywki w trakcie przeprowadzania takiej rozrywki jest co niemiara!

Przykładowe gry, które znajdziesz w zestawie to:

  • dziewięciu mężczyzn Morrisa,
  • manji,
  • szachy,
  • tryktrak,
  • warcaby chińskie,
  • węże i drabiny.

Wśród takiej plejady gier z całą pewnością każdy członek rodziny znajdzie swoją ulubioną.

Kulinarna gra planszowa dla całej rodziny

Jeśli Twoja rodzina bardziej ceni sobie nowoczesne planszówki – też mamy ciekawą propozycję, a jest nią gra rodzinna pizza przygotuj ulubioną pizzę mistrz – ab228. To typowa gra z kategorii zręcznościowych, przez co zawsze towarzyszą jej wielkie emocje i dużo śmiechu. Każdy, kto choć raz grał w tę grę przyznaje, że jest naprawdę zabawna, niesamowicie wciągająca, a do tego (co jest ważne szczególnie w odniesieniu do młodszych graczy) pomaga rozwijać zdolności manualne i uczy refleksu.

Choć jej bohaterem nie jest karp, ani inna tradycyjna potrawa wigilijna – trzeba przyznać, że granie w przygotowanie ulubionej pizzy w bożonarodzeniowy wieczór może być naprawdę fajnym doświadczeniem.

Do wyżej wymienionych gier warto też jeszcze napomknąć o twisterze – dzięki tej grze będzie można nieco się rozruszać po obfitej, wigilijnej kolacji.