Koszyk

Kategorie produktów

Jaki prezent na urodziny dziecka ?

Zbliżają się urodziny dziecka, wnuka, chrześniaka, a Ty wciąż nie masz pomysłu na prezent? Mnogość zabawek i akcesoriów dla dzieci utrudnia dokonanie wyboru, zwłaszcza gdy musisz zdecydować się tylko na jeden podarunek.

Poznaj pomysły na prezenty urodzinowe dostosowane do wieku dziecka – oto one:

Prezent na roczek

Roczne dzieci chętnie sięgają po zabawki, które mają żywe kolory i wydają dźwięki. Ich konstrukcja powinna być dość prosta i pozbawiona małych elementów, które niemowlę mogłoby połknąć. Dobrym wyborem są zabawki, stymulujące zmysły dziecka do rozwoju. Szczególnie polecane są zabawki Fisher Price, między innymi aktywne klocki, w których wnętrzu kryje się kulka do obracania. Roczniak będzie zainteresowany również kultową zabawką Garnuszek Klocuszek oraz chodzikami, jeździkami i interaktywnymi zwierzątkami, które wygrywają melodie po naciśnięciu odpowiednich przycisków.

Prezent dla przedszkolaka

Dzieci w wieku 3-5 lat chętnie sięgają po zabawki, dzięki którym rozwijają kreatywność. Dobrym pomysłem na prezent dla przedszkolaka jest ciastolina. Kolorowa masa przypomina plastelinę, lecz daje więcej możliwości wykorzystania. Z ciastoliny Play-Doh za pomocą foremek dzieci stworzą owoce i warzywa, zwierzaki oraz wiele innych figurek do zabawy – zestawy ciastoliny są odpowiednie dla dziewczynek i chłopców. Równie ciekawym pomysłem na prezent urodzinowy jest kolorowy piasek kinetyczny oraz zestaw kreatywny z kredkami, pisakami, farbami i akcesoriami do robienia wycinanek.

Prezent dla ucznia

Po rozpoczęciu przez pociechę nauki w szkole czy inspiracji na prezenty urodzinowe, powinno się szukać po poznaniu zainteresowania dziecka. 7-latek, lubiący różne konstrukcje oraz zabawę klockami, ucieszy się z klocków konstrukcyjnych do budowy skomplikowanych pojazdów. Chłopcy zainteresowani programowaniem będą zadowoleni z robota solarnego do samodzielnego złożenia. Dziewczynki docenią natomiast zestawy do samodzielnego tworzenia biżuterii z kolorowych gumek oraz klocki konstrukcyjne w kształcie płatków śniegu.