Koszyk

Kategorie produktów

Populacja myszy i szczurów, co powinieneś wiedzieć ?

Witajcie, dziś nie będziemy pisać o zabawkach, poruszymy zgoła odmienny temat, a mianowicie dziś przedstawimy wam bardzo dobry sposób, a w zasadzie produkt, dzięki któremu zwalczycie w swoich gospodarstwach tak niechciane myszy, szczury i inne gryzonie z tej grupy szkodników.

Jak wiecie wraz z pierwszymi żniwami, sianokosami i wykopkami co roku pojawiają się myszy, a czasem i szczury. Skąd one tak naprawdę biorą się w naszych gospodarstwach tak licznie każdego roku? Problem ze wzmożoną populacją tych szkodników wynika z kilku czynników, a mianowicie kiedy pola pustoszeją ilość pokarmu zmniejsza się, gryzonie narażone są bardziej na ataki ze strony innych zwierząt i ptaków, ponadto bardzo szybko dostosowują się do warunków gospodarczych, gdzie po zakończonych żniwach czy wykopkach szukają schronienia oraz tzw. darmowego poczęstunku, którego w gospodarstwach nie brakuje.

Ich dieta jest tak różnorodna, że nie pogardzą żadnymi smakołykami, dodatkowo niewielkie rozmiary (mówimy tu o myszach i nornicach), pozwalają na to, by niepostrzeżenie przedostawać się do naszych garaży, piwnic, czy pomieszczeń gospodarczych.

Wszystkie gryzonie z grupy myszowatych i szczurowatych tak szybko dojrzewają płciowo, że ich rozmnażanie odbywa się już na przełomie kilku tygodni życia, kocą się w ilościach nawet do 12, a cześć źródeł podaje nawet do ok. 20stu młodych, dlatego czasem gdy takie stado zadomowi się w gospodarstwie, prowadzi to do istnej inwazji szkodników w szczególności na przełomie Września i Października kiedy to szukają one dogodnego schronienia i bytowania przez okres zimowy.

Jak pozbyć się myszy i szczurów ??

W dzisiejszych czasach mamy wiele możliwości na zwalczanie gryzoni:

Wiele osób ma odmienne zdania i różnego rodzaju zastrzeżenia co do humanitarnego i przyjaznego dla środowiska łapania tych szkodników. Jak wiemy pułapki, karmniki i deratyzacja są używane głównie w profesjonalnych zakładach i dużych przedsiębiorstwach często z konieczności przepisów, ale też ze względu na niemałe koszta obsługi tychże działań zwalczania gryzoni.

Zajmijmy się tańszymi alternatywami na domowe skuteczne sposoby na łapanie myszy i szczurów.

  • Starsze osoby przez lata używały rożnego rodzaju tzw. “słapek” na myszy, nie zawsze zdawało to egzamin w szczególności że zdarzało się, że mysz była mądrzejsza i zjadała to co było nałożone na “słapce” bez jej uruchomienia.
  • Trutka wielokrotnie powodowała, że mysz zakończyła swój żywot gdzie głęboko w miejscu niedostępnym dla nas i tam po prostu zaczynała się rozkładać co powodowało intensywny niemiły zapach, i nieprzyjemne skutki takiej sytuacji, dlatego od niedawna wymyślono wg. mnie – uważam najlepszą metodę łapania i utylizacji myszy i szkodników, ale o tym już w następnym rozdziale.

Obiecuje, że nie pożałujesz czytając do końca ten artykuł !

Lep na myszy (glue traps) klejowa pułapka na myszy czyli szybko i skutecznie.

Jak wspomniałem powyżej do tańszych alternatyw, a zarazem szalenie skutecznych należą pułapki na myszy takie jak LEP NA MYSZY I GRYZONIE.

Lep na myszy i szczury to nowatorski bardzo przyjazny dla środowiska sposób zwalczania gryzoni. Mocny, bezwonny klej jest gotowy do użycia po rozłożeniu w miejscach najczęściej uczęszczanych przez gryzonie. 

  • Silny klej uniemożliwia ucieczkę gryzoniom z powierzchni pułapki.
  • Pułapka ta charakteryzuje się prostym działaniem.
  • Wystarczy go otworzyć i postawić w miejscu, w którym zauważono ślady aktywności gryzoni. 
  • Bezpieczny i higieniczny, idealna pułapka na myszy i szczury i inne gryzonie.
  • Produkt nie jest toksyczny, nieszkodliwy, przyjazny dla środowiska.

Posiadamy w ofercie lepy o różnej wielkości i sposobie pakowania.

Są one dostępne w naszej ofercie (kliknij tutaj i wybierz lepy dla Twojego gospodarstwa)zamów już dziś.
Z pełną odpowiedzialnością polecamy ten rodzaj walki z gryzoniami takimi jak myszy, nornice, młode szczury, czy nawet robaki typu karaczany i pająki.

  • Lep jest tak mocny, że szkodniki nie mają szans.
  • Daje więc nam to przewagę, często na jednym lepie łapie się więcej niż jedna mysz !!!

Ten artykuł napisałem z pełną świadomością co do jakości tego produktu, gdyż używaliśmy ich w ub. roku i będziemy używać również i w tym. Jest to nowatorska metoda, której starsze pokolenie nie zna, lub nie miało okazji się z nią zapoznać, dlatego daj sobie szansę w szczególności jeśli gryzonie zaatakowały w domu lub piwnicy !!!

Polecam Bartosz