Koszyk

Kategorie produktów

Polub nas na Facebooku

Maty wodne do rysowania – dlaczego warto je kupić?

Rysowanie przygotowuje dzieci do nauki pisania, zwiększa precyzję ruchów ręki, a także rozwija kreatywność. Dzieci powinny sięgać po kredki, ołówki i flamastry jeszcze przed rozpoczęciem nauki w przedszkolu. Równie dobre efekty przynosi korzystanie z mat, po których dzieci rysują za pomocą wodnych flamastrów.

Maty wodne – na czym polega zabawa?

Pierwsze kreski i kropki rysują już 12-miesięczne dzieci, które z zainteresowaniem bazgrają po kartkach… i ścianach. Rodzice chcą wspierać rozwój pociech, lecz zniszczone meble, ściany i ubranka sprawiają, że czas zabawy z przyborami do rysowania często jest ograniczany przez dorosłych. Plamy z kredek i flamastrów są trudne do usunięcia, a dopranie zabrudzonych koszulek zwykle bywa niemożliwe. Maty wodne rozwiązują problem brudnych ubrań, ścian i mebli, gdyż do rysowania wykorzystywana jest wyłącznie woda.

Zestaw składa się z nieprzemakalnej maty oraz pisaka na wodę. Flamaster posiada pojemnik, do którego wlewa się ciecz, dzięki czemu pisak jest przeznaczony do wielokrotnego użytku. Po zabawie można opróżnić zbiorniczek i schować flamaster bez obaw o przemoczenie plecaczka, podróżnej torby lub pojemnika z zabawkami. Mokra końcówka do rysowania umożliwia tworzenie dowolnych wzorów i obrazków. Po kilku minutach mata wysycha, a narysowane linie znikają. Dziecko może ponownie tworzyć obrazki na tej samej powierzchni. Co więcej, na matach wodnych można rysować nie tylko za pomocą flamastra. Możliwe jest również odciskanie mokrych dłoni i stóp oraz różnych stempelków, co cieszy zwłaszcza najmłodsze dzieci.

Maty wodne – od jakiego wieku?

Maty wodne są odpowiednie nawet dla 12-miesięcznych dzieci. Wodny flamaster chroni przed brudzeniem, a nadrukowane szablony ułatwiają rysowanie maluchom, które zaczynają swoją przygodę z tworzeniem obrazków. Brak tuszów sprawia, że maty wodne są bezpieczniejsze niż klasyczne pisaki i kredki – w przypadku dzieci, biorących zabawki do buzi, znika ryzyko zatrucia barwikami.

Dzięki szablonom na macie, dzieci uczą się szybciej rysować i skupiają się na wykonywaniu precyzyjnych linii. Zabawka wprawia rączkę, przygotowując malucha do wykonywania skomplikowanych czynności oraz późniejszej nauki pisania. Mata wodna wspiera kreatywność i wyobraźnię, jednocześnie rozwijając talenty małych rysowników i zapewniając wielogodzinną, udaną zabawę.

Z maty wodnej można korzystać w domu, ogrodzie, na placu zabaw, a także w podróży pociągiem lub samolotem. Niebrudzący flamaster można uzupełnić o wodę butelkowaną, dlatego nawet długa podróż mija dziecku szybciej. Matę składa się do niewielkich rozmiarów, dzięki czemu mieści się do bagażu podręcznego. Wysoka jakość maty sprawia, że nawet wielokrotne składanie i rozkładanie jest pozbawione negatywnego wpływu na jej wygląd.