Koszyk

Kategorie produktów

Najciekawsze prezenty edukacyjne pod choinkę

Nie od dzisiaj wiadomo, że najlepsza nauka to ta poprzez zabawę. Jeśli również chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym, korzystając z okoliczności Bożego Narodzenia i sprezentować dziecku fajny upominek edukacyjny – masz wielkie szczęście, bowiem w dzisiejszych czasach jest tego bardzo dużo do wyboru.

Prezenty edukacyjne pod choinkę 2019 – co jest modne?

Trendy w branży zabawkowej zmieniają się tak szybko, jak modowe i zabiegany rodzic ma prawo za nimi nie nadążyć. Dlatego specjalnie przejrzeliśmy „co w trawie piszczy” i z szerokiej gamy ciekawych propozycji na prezenty edukacyjne pod tegoroczną choinkę, wybraliśmy kilka naszych zdaniem najbardziej interesujących.

Muzyczne zabawki edukacyjne

Jedną z ciekawszych kategorii zabawek edukacyjnych (bowiem cieszących się dużym zainteresowaniem wśród obu płci) są te o charakterze muzycznym. Wbrew pozorom ten pomysł na edukację i zabawę sprzyja nie tylko rozwojowi muzycznych zdolności dziecka, ale niesie też i wiele innych korzyści.

Do najważniejszych należą:

  • wspieranie rozwoju manualnego dziecka,
  • stymulowanie koordynacji ruchowo zmysłowej.

Organy Organki Pianinko Keyboard 37 Klawiszy – Mq-3705są idealnym przykładem zabawki edukacyjnej z dziedziny muzycznej, która nadaje się pod choinkę.

Edukacyjne klocki do budowania

Nie mamy tutaj jednak na myśli tych najpopularniejszej marki, ale ciekawą i dużo tańszą alternatywę, jaką są Słomki do budowania 170szt Edukacyjne Klocki Konstrukcyjne – Kx7504. Walory edukacyjne tego rodzaju zabawki naprawdę wprawiają w zdumienie! Oczywiście – zabawa nimi ćwiczy zdolności manualne, co przełoży się na przygotowanie do nauki pisania, ale nie tylko. Warto wspomnieć o wspieraniu koordynacji wzrokowej, koncentracji czy też rozwijanie kreatywności.

Jeśli dziecko zaprosi do zabawy rodziców czy rodzeństwo znajdzie się miejsce na dodatkowe walory edukacyjne tej niezwykle prostej zabawki – umiejętność konstruktywnego dzielenia się i współdziałania z innymi.