Koszyk

Kategorie produktów

Ochrona dzieci przed koronowirusem COVID-19 SARS-CoV-2

Koronawirusy to żadna nowość – prawda jest taka, iż już od dawna są częstymi przyczynami przeziębienia i infekcji dróg oddechowych. Jednak pod koniec 2019 r. pojawił się w Chinach nowy rodzaj koronawirusa: COVID-19, który szybko rozprzestrzenił się również na inne kraje świata, niosąc potencjalne ryzyko zachorowania. Szczególnie narażone są osoby starsze ora dzieci, których układ immunologiczny działa słabiej. Przedstawiamy najważniejsze informacje – od symptomów, po sposoby uchronienia się przed zachorowaniem. Czytaj dalej, a dowiesz się, jak najlepiej chronić siebie i bliskich, zwłaszcza dzieci.

1) Jakie są oznaki i objawy nowego koronawirusa COVID-19 SARS-CoV-2?

Koronawirus powoduje:

  • gorączkę,
  • kaszel,
  • bole mięśni,
  • trudności w oddychaniu (duszność).

Objawy są bardzo podobne do tych występujących u osób z przeziębieniem lub grypą – stąd jego prawidłowe zdiagnozowanie nie jest szybkie, ani łatwe. Warto zaznaczyć, iż śmiertelne wypadki koronawirusa są głównie związane ze słabszym układem immunologicznym. Wirus ten może być poważniejszy w skutkach, gdy pojawi się u osób o obniżonej odporności, a szczególnie jeśli mowa o osobach starszych, chorych i małych dzieciach.

a) Koronawirus COVID-19 SARS-CoV-2 : w jaki sposób się rozprzestrzenia?

Eksperci wciąż badają, w jaki sposób dokładnie rozprzestrzenia się nowy koronawirus. Wiadomo już jednak, że zasadniczo koronawirusy przenoszą się przez kropelki wysyłane w powietrze, w momencie, gdy ludzie kaszlą lub kichają. Potwierdzają to specjaliści, którzy wskazują, że niektórzy ludzie, którzy zachorowali na nową formę koronawirusa, mieszkali z innymi, u których już wcześniej został zdiagnozowany.

b) Czy nowy koronawirus COVID-19 SARS-CoV-2 jest niebezpieczny dla dzieci?

Światowi badacze wciąż są dopiero na początkowym etapie poznawania tego wirusa i choć poczynili w ostatnich tygodniach znaczne postępy, niestety wciąż mamy jeszcze zbyt mało informacji na jego temat. Na ten moment wydaje się, że powoduje łagodniejsze zakażenie u dzieci niż u dorosłych lub osób starszych. Niemniej jednak nie zmienia to faktu, iż należy podjąć wszystkie możliwe środki ostrożności, które pozwolą uchronić członków rodziny przed zakażeniem.

c) Jak mogę chronić siebie i bliskich przed nowym koronawirusem COVID-19 SARS-CoV-2 ?

Podobnie jak w przypadku innych wirusów, najlepsze sposoby ochrony siebie i swojej rodziny to:

  • unikanie kontaktu z chorymi,
  • jak najczęstsze mycie rąk – myć to znaczy pocierać je przez co najmniej 20 sekund mydłem i wodą lub używać płynu do dezynfekcji rąk z co najmniej 60% alkoholem. Ważne jest, by nauczyć tego nawyku swoje dzieci.
  • nie dotykanie oczu, nosa i ust, jeśli ręce nie zostały uprzednio właściwie umyte,
  • częsta dezynfekcja powierzchni i przedmiotów, które są często dotykane przez innych, jak klamka, czy klawiatura.

Antybiotyki nie mogą leczyć wirusów, więc nie pomogą i w koronawirusie. Leki na grypę również nie działają, ponieważ koronawirus różni się od klasycznego wirusa grypy.

Eksperci z całego świata badają i śledzą nowy koronawirus, a rząd podejmuje kroki, aby zapobiec jego rozprzestrzenianiu się. Oznacza to identyfikację osób, które są nosicielami wirusa i wszystkich osób, z którymi mają kontakt.

d) Maseczki ochronne i płyny do dezynfekcji – chroń siebie i bliskich przed koronawirusem COVID-19 SARS-CoV-2 !

1. Jednym z najpewniejszych i najpopularniejszych sposobów ochrony przed koronawirusem są maseczki ochronne, które można znaleźć także w naszej ofercie

https://odpustowe.pl/kategoria-produktu/dezynfekcja-i-ochrona-osobista/

Są przydatne zwłaszcza w miejscach publicznych i społecznych sytuacjach, których nie można pominąć – mimo realnego zagrożenia zarażeniem koronawirusem. Jednorazowe maseczki uważane były za produkt zabezpieczający tylko osoby chore, w marcu tego roku(2020) Chińscy Naukowcy i profesorowie medycznie obalili ten mit informują, że maseczki ochronne na twarz pomagają w konkretny sposób – blokują przedostawanie się dużych cząstek do ust i chronią osoby zdrowie do 2/3 razy częściej niżeli chodząc bez maseczki wśród osób zarażonych lub z podejrzeniami choroby. Nieco inaczej jest w kwestii masek szczelnych – to forma jeszcze bardziej skuteczniejsza w ochronie przed chorobami przenoszonymi w powietrzu, gdyż wyłapuje nawet drobniejsze elementy. W sytuacji takiego zagrożenia, z jakim mamy teraz do czynienia, maseczki wydają się być więc nieodzownym elementem wyposażenia każdego domostwa. Maseczki ochronne mogą skutecznie pomóc Ci uchronić dziecko i siebie przed infekcją wirusową, dlatego nic nie zaszkodzi mieć je pod ręką.

2. Pamiętajmy również o płynach do dezynfekcji rąk oraz powierzchni. Płyny dezynfekujące są jedną z największych broni przeciwko wirusom, poprzez stosowanie produktów do dezynfekcji zawierających alkohol w formie płynnej, żelowej lub piankowej mamy szanse ograniczyć lub zahamować wzrost drobnoustrojów bez konieczności zastosowania zewnętrznego źródła wody, spłukiwania preparatu i osuszania rąk ręcznikiem lub innym środkiem. Preparaty te mogą zawierać jeden lub kilka rodzajów alkoholu, a także inne aktywne składniki, substancje pomocnicze i humektanty (składniki nawilżające). Środki do odkażania rąk na bazie alkoholu o optymalnej skuteczności niszczenia drobnoustrojów zawierają zazwyczaj 75–85% etanolu, izopropanolu lub propanolu lub mieszaninę tych środków.

Płyny do dezynfekcji znajdziecie również w naszej ofercie ( poniżej podajemy link):

https://odpustowe.pl/kategoria-produktu/dezynfekcja-i-ochrona-osobista/