Prezenty świąteczne dla dziecka do 3 lat

Wydawać by się mogło, że nie ma nic łatwiejszego niż zakup prezentu świątecznego dla najmłodszych dzieci. Dopiero gdy stanie się przed półką z zabawkami przeznaczonymi dla maluchów do lat 3 człowiek przekonuje się, jak bardzo się mylił.

Spokojnie! Jako znawcy tematu przygotowaliśmy mini kompendium wiedzy na ten temat, a mówiąc ściślej kilka gotowych przykładów, które można śmiało wykorzystać do uszczęśliwienia maluchów szukających prezentów pod choinką.

Mata piankowa – kolorowa, edukacyjna, bezpieczna

Duża mata piankowa edukacyjna dywan 180x180cm – v5e to doskonały pomysł i właściwie najlepszy, jeśli dziecko w tym wieku jeszcze takiej nie posiada. Za zakupem takiej maty jako prezentu pod choinkę dla malucha przemawia kilka ważnych faktów, w tym:

  • to produkt estetyczny i wysokiej jakości,
  • mata posiada izolację termiczną w spodniej części,
  • zabawka nadaje się do użytku w domu i na zewnątrz (oczywiście, gdy pogoda sprzyja).

 

Kupując dziecku pod choinkę taką matę, tak naprawdę robi się prezent również samemu sobie, gdyż dziecko będzie zajęte zabawą na niej przez długie godziny, co daje rodzicom tzw „czas wolny”, który mogą przeznaczyć na cokolwiek mają ochotę.

Zegar z wyświetlaczem – fantastyczny, uśmiechnięty, mówiący

Szukając nieco bardziej interaktywnej zabawki, warto zwrócić uwagę na mówiący zegar edukacyjny budzik wyśw. lcd – ab1375 , wykonany właśnie z myślą o zabawie, ale i o wspieraniu rozwoju słuchowych i manualnych umiejętności dziecka.

Młodsze dzieci będą zachwycone jego licznymi kolorami i melodyjkami, a starsze – mogą brać udział w quizie, dzięki któremu będą uczyć się korzystać z prawdziwego zegarka.

Klocki – przestrzenne, edukacyjne, klimatyczne

Klocki przestrzenne edukacyjne płatki śniegu 1000 pcs – kx9741 to już klasyk, ale i ponadczasowy. Nie ma dziecka, które nie lubiłoby bawić się tego rodzaju zabawką, tym bardziej, że te są naprawdę wyjątkowe – mają kształt płatków śniegu, co idealnie wpisuje się w świąteczno-bożonarodzeniowy klimat, o jakim przecież mowa.