Koszyk

Kategorie produktów

Top 5 gier planszowych dla dzieci poniżej 10 lat

Gry planszowe od zawsze cieszą się dużą popularnością w niemal każdej grupie wiekowej. W dzisiejszym zestawianiu zebraliśmy jednak Top5 tych, w które uwielbiają grać dzieci w wieku szkolnym, a szczególnie te poniżej 10 roku życia. Jeśli masz takiego smyka w swoim domu, koniecznie zapoznaj się z poniższą listą i sprawdź, czy znacie je wszystkie!

Top #5 Lokomotywa edukacyjna – układanka z Serii Sowa Mądra Głowa

Naszą listę otwieramy bardzo interesującą propozycją, jaką jest Lokomotywa Edukacyjna. To gierka, która pozwala poprzez zabawę ćwiczyć umiejętność dodawania i odejmowania. Całość bardzo solidnie wykonana i w zabawnej formie, dzięki czemu żaden kilkulatek nie będzie kojarzył jej z lekcją matematyki, a raczej z fajną rozrywką. Polecamy!

Top #4 Znaki drogowe – memory

Gry z serii Memory lubi i zna każdy, ale ta niesie dodatkową wartość, bo przy okazji trenowania pamięci – dziecko może od razu przyswajać wiedzę z zakresu ruchu drogowego. Wersja Memory Znaki drogowe jest też fajną pomocą (i zabawą) dla dzieci przygotowujących się do testów, dzięki którym staną się posiadaczami karty rowerowej.

Top #3 Czy wiesz jaki to zwierz?

Bardzo fajna planszówka – nie tylko dla małych miłośników zwierząt. Właściwie każdemu w rodzinie może przynieść dużo radości. Proste zasady, przejrzysta forma – zdecydowanie polecamy grę Czy wiesz jaki to zwierz wszystkim dzieciom poniżej 10 roku życia i ich bliskim.

Top #2 500 pytań – liczby

Kolejna planszówka nawiązująca do matematyki, ale w całkiem innej formie. 500 pytań – liczby to propozycja dla maluchów, którym chcemy pomóc w poznawaniu liczb poprzez dobrą zabawę. Producentem tej ciekawej gry jest znana i lubiana na całym świecie marka Clementoni.

Top #1 Sylaby do zabawy

Numerem jeden naszego zestawienia jest gra planszowa „Sylaby do zabawy” – to kolejna edukacyjna zabawy, ale niepozbawiona rozrywki. Dzieci uwielbiają wszystkie zabawne sytuacje, które się tworzą podczas jej przebiegu, a przy okazji szlifują sobie zdolności językowe – zarówno przydatne w późniejszym czytaniu, jak i pisaniu.