Koszyk

Kategorie produktów

Zabawki dla małego artysty – 5 propozycji

Zabawy plastyczne są ważne dla prawidłowego rozwoju dzieci. Rysowanie, malowanie farbami, lepienie z plasteliny oraz wykonywanie innych zajęć artystycznych pobudza kreatywność oraz wprawia rękę do wykonywania skomplikowanych czynności.

Oto 5 propozycji zabawek dla dzieci, które lubią zajęcia plastyczne.

1. Samoprzylepna tablica kredowa

Tablica do rysowania kredą ma formę samoprzylepnej tapety, którą można pokryć dowolny mebel lub ścianę. Powierzchnia jest przeznaczona do wielokrotnego użytku – kredę zmywa się z tablicy za pomocą wilgotnej gąbki. Dziecko może rysować po tablicy, gdy tylko ma na to ochotę, a rodzice mają pewność, że ściana lub mebel są zabezpieczone przed zniszczeniem.

2. Kreatywna mozaika z pinezkami

Zabawka jest odpowiednia dla dzieci w wieku od 3 lat ze względu na obecność małych elementów w zestawie. W specjalną tablicę z otworkami wpina się kolorowe pinezki, tworząc na nich dowolne obrazki. Mozaika wspiera rozwój zdolności manualnych, rozpoznawania i łączenia kolorów oraz kreatywnego myślenia.

3. Pieczątki

Robienie pieczątek to świetna zabawa dla małych i dużych. Dzieci mogą bawić się wraz z rodzicami, ozdabiając stempelkami kartki w zeszycie lub pamiętniku. W skład zestawu wchodzi kilkanaście różnych pieczątek wraz z tuszem.

4. Wodna kolorowanka

Kolorowanka wodna jest alternatywą dla brudzących farb i pisaków. Flamaster na wodę umożliwia kolorowanie bez użycia barwników, dlatego kolorowanka jest przeznaczona do wielokrotnego użytku. Woda wysycha po kilku minutach, a dziecko ponownie może rysować w tej samej książeczce lub na specjalnej macie.

5. Ciastolina

Ciastolina to miękka, plastyczna masa, z której tworzy się dowolne figurki. Ugniatanie masy ćwiczy palce i wzmacnia siłę mięśni dłoni, jednocześnie wciągając dziecko na wiele godzin. Zestawy z ciastoliną są wyposażone w foremki, dzięki którym pociecha ma więcej pomysłów do zabawek. Do zestawów można dokupić pojemniki z ciastoliną w kilkunastu kolorach, w tym masy z dodatkiem brokatu.