Koszyk

Kategorie produktów

Zabawki edukacyjne dla niemowlaków

Zabawki edukacyjne są dobre i pożądane już od wieku niemowlęcego, bo dłużej angażują dziecko, karmiąc jego mózg, który na tym etapie rozwoju jest bardzo głodny stymulacji nerwowej.

Co ważniejsze, wpływ zabawek edukacyjnych trwa przez całe życie! Gdy dziecko bawi się takimi zabawki od pierwszych miesięcy życia – dają mu one przewagę w późniejszej nauce, czytaniu, matematyce i innych dziedzinach. Tak rozwija się też zamiłowanie dziecka do poznawania świata, a to jest podstawa, jeśli chce się dziecka mądrego i zaradnego. Świetny prezent edukacyjny może nawet wyzwolić u dziecka jego późniejszą, życiową pasję.

Zabawki edukacyjne dla niemowląt – jakie wybrać?

Poniżej znajdują się sugestie dotyczące najlepszych zabawek edukacyjnych dla niemowląt. Każde dziecko jest inne, więc przejrzyj całą listę, aby znaleźć te, które najlepiej wpasują się do kiełkujących zainteresowań Twojego maluszka.

Zabawka edukacyjna #1 Klocki przestrzenne edukacyjne smart

Naszą pierwszą inspiracją na edukacyjną zabawkę dla niemowlaka są klocki edukacyjne przestrzenne smart. Wyróżniają się wieloma cechami, dzięki którym sprawdzą się idealnie jako jedna z pierwszych edukacyjnych zabawek dla malca a wieku niemowlęcym.

Są:

  • kolorowe,
  • bezpieczne,
  • inspirujące.

Zachęcają małe dłonie do pracy i pobudzają zmysł kreatywności. Taka zabawka to naprawdę mądry wybór dla maluszka na początku jego drogi z edukacją.

Zabawka edukacyjna #2 Autko grzechotka z miękką siateczką

Jeszcze jeden pomysł to autko grzechotka z miękką siateczką. W odróżnieniu do poprzedniej propozycji – ta edukacyjna zabawka sprawdzi się też w podróży, czy na spacerze, z racji swoich niewielkich rozmiarów. Natomiast, jeśli chodzi o walory edukacyjne na pewno warto zauważyć, że dzięki niej maluszek będzie mógł rozwijać tzw. „małą motorykę”.

To grzechotka i gryzak w jednym, a dzięki specjalnej budowie pozwala na stymulację aż trzech zmysłów: dotyku, słuchu i wzroku. Korzystnie wpływa również na rozwój wyobraźni – pozwalając niemowlęciu na rozróżnianie kształtów, kolorów, czy faktury materiału.