Pomysł na Mikołajkowe prezenty

Mikołajkowe prezenty zwykle są rozdawane dzieciom w żłobkach, przedszkolach i szkołach, jednak przygotowanie paczek jest obowiązkiem rodziców. Jakie prezenty wybrać, by sprawić pociechom radość?

Oto cztery niezawodne propozycje za mniej niż 20 złotych:

Puzzle

Puzzle są zabawką odpowiednią dla dzieci, które mają co najmniej 18 miesięcy. Układanki są chętnie wybierane na prezent mikołajkowy ze względu na przystępną cenę i uniwersalny charakter. Są odpowiednie zarówno dla chłopców i dziewczynek, dlatego obdarowanie nimi większej grupy sprawia frajdę wszystkim dzieciom. Liczba elementów i poziom trudności układanki są dostosowane do umiejętności pociech. Maluchy chętnie sięgają po puzzle, a starsze dzieci dobrze bawią się, układając zestawy, składające się z kilkuset elementów lub więcej. Najmłodsze pociechy mogą układać również puzzle drewniane, które są odporniejsze na uszkodzenie niż puzzle tekturowe. Układanie pozytywnie wpływa na umiejętność skupiania uwagi dzieci oraz uczy spostrzegawczości, dlatego mikołajkowy prezent przyczyni się do szybszego rozwoju intelektualnego maluchów.

Klocki konstrukcyjne

Mnogość elementów i sposobów wykorzystania klocków konstrukcyjnych sprawia, że sięgają po nie dzieci w każdym wieku. Duże klocki z drewna lub tworzywa sztucznego zachęcają do rozwijającej zabawy nawet kilkunastomiesięczne maluchy – dzięki klockom ćwiczy się koordynację wzrokowo-ruchową oraz motorykę małą. Starsze dzieci chętnie konstruują budowle i pojazdy z mniejszych części, wśród których znajdą nie tylko klasyczne klocki, ale i koła, przyczepy, drzwi oraz okna. Zestawy klocków konstrukcyjnych liczą kilkaset elementów, dlatego wspierają rozwój kreatywności.

Gry planszowe i pamięciowe

Po pierwsze gry planszowe dziecko może sięgać już w wieku 3 lat. Młodsze przedszkolaki ucieszą się z gier, które będą polegały na poszukiwaniu pasujących par lub kolorów, natomiast starsza grupa z radością będzie uczyć się pierwszych liter z pomocą gier edukacyjnych, takich jak Czytam Wyrazy. Dzieci w wieku 5-6 lat i starsze lubią ponadczasowe planszówki, na przykład Chińczyka oraz Warcaby, a także popularne gry jak Nie Śmiej Się lub Gorący Ziemniak. Gry planszowe są doskonałą rozrywką familijną, dlatego mikołajkowy prezent jest często użytkowany w wolne popołudnia i zimowe wieczory – dzięki niemu wspólne spędzanie czasu niesie jeszcze więcej przyjemności dzieciom i rodzicom.

Zestawy plastyczne

Rysowanie rozwija kreatywność i wyobraźnię, a także pozytywnie wpływa na zręczność dziecka. Zestaw plastyczny sprawdza się jako prezent mikołajkowy dla dzieci w każdym wieku. Przybory artystyczne zapakowane w wygodną walizeczkę przykuwają uwagę dzięki radosnej stylistyce, a znajdujące się wewnątrz pisaki, kredki, farbki i nożyczki umożliwiają tworzenie setek różnych obrazków i wycinanek. Walizka z przyborami do rysowania, malowania i wycinania przyda się dzieciom podczas wykonywania prac plastycznych do przedszkola lub szkoły oraz podczas rozwijającej, samodzielnej zabawy. Zestaw spodoba się nie tylko dzieciom z talentem plastycznych, ale i tym, które potrzebują zachęty do rysowania.