Koszyk

Kategorie produktów

Pomysłowy prezent na I urodziny dziecka

Pierwszy rok życia dziecka to czas intensywnego rozwoju. Niemowlę w wieku 12 miesięcy interesuje się wszystkim co je otacza, wydaje dźwięki i ma żywe barwy. Ponadto maluch zaczyna samodzielnie się poruszać, a jego ruchy z dnia na dzień stają się coraz pewniejsze i lepiej skoordynowane.
Jakie zabawki podobają się 12-miesięcznym dzieciom? Co wybrać na prezent na 1. urodziny?

Oto 5 propozycji dla rodziców, dziadków i cioć:

1. Samochodzik sorter klocków

Kolorowe autko z wytrzymałego i bezpiecznego tworzywa sztucznego jest nie tylko radosnym pojazdem dla maluchów, ale i edukacyjnym sorterem na klocki. Uśmiechnięty samochodzik przykuwa uwagę dziecka, które może wrzucać do wnętrza pojazdu różne elementy. Klocki umieszcza się w autku, przekładając je przez odpowiednie otwory – sortowanie uczy dziecko kształtów, łączenia elementów w pary oraz logicznego myślenia. Dodatkowo pojazd gra wesołą melodyjkę, a baterie sprawiają, że może poruszać się samodzielnie.

2. Edukacyjna przeplatanka

Przeplatanka to zabawka, dzięki której rozwijają się zdolności psychomotoryczne oraz umiejętność logicznego myślenia. Dziecko przesuwa różne elementy po torze zamieszczonym w drewnianej podstawie. Labirynty mają skomplikowane kształty, dlatego maluch ćwiczy zręczność i chwyt. Żywe barwy oraz radosne grafiki zachęcają pociechę do zabawy, a brak możliwości zdejmowania elementów z torów, uniemożliwia wkładanie części do buzi.

3. Kostka interaktywna

Wielofunkcyjna zabawka sprawia, że dziecko może spędzać czas, wykonując kolejno nawet kilkanaście różnych czynności. Kostka wydaje dźwięki samochodu, jest wyposażona w mikrofon, ruchome lusterko, przeplatanki i wiele innych elementów. Interaktywna zabawka stymuluje różne zmysły, jednocześnie chroniąc malucha przed nadmiarem bodźców. Poszczególne dźwięki są wydawane po kolei, a zabawy bez melodyjek pozwalają pociesze skupić się na zajęciach, które wymagają koordynacji wzrokowo-ruchowej. Ze względu na mnogość funkcji, kostka służy dziecku nawet przez kilka lat.

4. Multifunkcyjny chodzik

Zabawka jest dostosowana do umiejętności dzieci, które raczkują i stawiają pierwsze kroki. Chodzik pchacz jest prawdziwym, interaktywnym centrum zabaw. Dziecko pcha chodzik, ćwicząc równowagę i przemieszczanie się w pozycji pionowej, a maluchy, które jeszcze raczkują, mogą bawić się w pozycji siedzącej. Zabawka wygrywa radosne melodie, jest wyposażona w kolorową książeczkę, znikopis oraz inne elementy, które oddziałują na różne zmysły i wspierają wszechstronny rozwój dziecka.

5. Jeździk

Jest to jedna z najbardziej lubianych zabawek przez maluchy. Roczne dzieci są pełne energii, jednak wciąż poruszają się dość niezgrabnie i często tracą równowagę. Jeździk umożliwia pociechom przemieszczanie się po całym domu, siedząc na autku lub wesołym zwierzaku. Chłopcom spodobają się jeździki samochodziki, natomiast dziewczynkom słoniki, koniki bądź pieski. Zabawka nie tylko przynosi wiele frajdy, ale i wspiera rozwój równowagi oraz wzmacnia siłę mięśni.