Koszyk

Kategorie produktów

Baseny dla dzieci – przygotuj się na upalne lato

W ciągu ostatniego dziesięciolecia średnie temperatury powietrza poszły bardzo mocno do góry. Można to zaobserwować na przykład latem, gdy słupek rtęci na termometrze osiąga wartości dotąd znane z krajów tropikalnych. Gdy żar z nieba zaczyna lać się szerokimi strumieniami, to każdy szuka ochłody, gdzie tylko może.

Upały – komu szkodzą najbardziej?

Na dolegliwości związane z przegrzaniem organizmu narażony jest każdy, kto przez dłuższy czas będzie przebywał na słońcu bez odpowiedniej ochrony, jednak w grupie największego ryzyka są dzieci, choćby dlatego, iż uwielbiają zabawę na świeżym powietrzu i żadne temperatury nie są w stanie powstrzymać ich chęci do zabawy. Jak można zorganizować zajęcie maluchom, tak aby chociaż odrobinę ulżyć dzieciom w upalny dzień?

Baseny ogrodowe – na który się zdecydować?

Chcesz kupić dziecku basen do zabawy, jednak nie wiesz, na którą opcję się zdecydować? Masz kilka możliwości do wyboru, a najpopularniejsze z nich to między innymi:

  • brodziki dziecięce,
  • baseniki dmuchane dla najmłodszych,
  • baseny rozporowe dla dzieci.

Chcąc sprawić maluchowi frajdę, wcale nie musisz posiadać przestronnego ogrodu. Niektóre propozycje zmieszczą się nawet na balkonie w bloku. Jeżeli masz do dyspozycji mało miejsca, to wypróbuj basen pompowany w kształcie kółka. Masz ogród i marzysz o tym, aby dziecko mogło się radośnie taplać w domowym baseniku w upalny dzień? Plac zabaw wulkan – gdy tylko dziecko go zobaczy, to będzie w siódmym niebie! Pamiętaj tylko o tym, aby maluch podczas kąpieli cały czas znajdował się pod opieką osób dorosłych.

Basen dziecięcy czy dla całej rodziny?

Może, zamiast koncentrować się tylko na tym, aby stworzyć dziecku miejsce do zabawy, zdecydujesz się na zakup basenu, z którego ucieszy się cała rodzina? Basen stelażowy ogrodowy jest na tyle duży, iż spokojnie zmieści się w nim kilka osób. Zanim Twoja pociecha nauczy się w nim pływać, powinna podczas kąpieli mieć na sobie odpowiednie akcesoria zapewniające bezpieczeństwo. Może to być na przykład kamizelka kapok do nauki pływania lub dmuchane pływki.