Koszyk

Kategorie produktów

Jaki wiatrak kupić do pokoju dziecka?

Chcesz zadbać o to, aby w pokoju Twojej pociechy zawsze panowała przyjemna temperatura, nawet wówczas, gdy z nieba leje się niesamowity letni żar? Zastanawiasz się nad montażem klimatyzacji, jednak to rozwiązanie chwilowo jest poza zasięgiem Twoich możliwości finansowych? Sięgnij po zdecydowanie prostszy sposób na poprawę komfortu malucha i postaw w jego pokoju wentylator!

Ile kosztuje wentylator?

Koszt wentylatora może wahać się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Ostateczna cena będzie uzależniona od różnych czynników. Do tych najważniejszych zalicza się:

  • wielkość produktu,
  • rodzaj wentylatora (podłogowy, biurkowy),
  • moc urządzenia,
  • jakość wykonania.

Na urządzeniach do pokoju dziecięcego nie powinno się oszczędzać. Pierwszoplanową rolę w tym przypadku powinno odgrywać bezpieczeństwo. Pamiętaj, iż rodzaj wiatraka musi być odpowiednio dopasowany do wieku dziecka!

Jaki wentylator wybrać do dziecięcego pokoju?

Warto rozważyć jedną z dwóch propozycji:

Obydwa wyżej wymienione urządzenia różnią się między sobą nie tylko ceną, ale także wielkością i mocą. Wentylator podłogowy ma trzystopniową regulację mocy. Pierwszy poziom to lekki powiew delikatnego wiaterku, z kolei gdy urządzenie pracuje na najwyższych obrotach, to wytwarza dosyć mocny strumień powietrza. Jeżeli szukasz mniejszego urządzenia, które będzie wyposażone w specjalny klips ułatwiający przypięcie go do biurka czy stołu, to wiatrak biurkowy spełni Twoje oczekiwania.

Na co zwrócić uwagę wybierając wiatrak?

Jest kilka cech, którym trzeba się szczególnie przyjrzeć, wybierając wentylator do dziecięcego pokoju. Kluczową rolę będzie spełniało oczywiście wspomniane wcześniej bezpieczeństwo. Warto zadbać o to, aby urządzenie posiadało specjalne zabezpieczenia, tak by maluch nie był w stanie wsadzić paluszków pomiędzy obracające się śmigła wiatraka. Istotny dla niektórych będzie także stosunek jakości do ceny, jak również atrakcyjny design wiatraka. Każdy maluch będzie zadowolony, gdy w jego pokoju pojawi się wentylator z przyjemnym, chłodnym powietrzem.