Koszyk

Kategorie produktów

Jak spędzić czas z dzieckiem w jesienne dni?

Pogoda się zmienia, a szkoła jest w pełnym rozkwicie. To jest jesień! Utrzymanie dzieci w zdrowiu to zachęcenie ich do zdrowych nawyków jesienią. Owszem to może być trudne, zwłaszcza gdy z dnia na dzień robi się chłodniej, ale my wiemy w jaki sposób możesz tej jesieni zadbać o zdrowie swoich dzieci i spędzić z nimi miłe chwile.

Czas na jesienny spacer z dzieckiem

Zdrowa jesień może być pełna spokojnych spacerów po obiedzie – z lekką kurtką lub szalikiem dziecko, na pewno nie zmarznie. Jeśli masz zwierzaka, to doskonały pretekst, by po kolacji zabrać dzieci na 10-40 minutowy spacer. Pomaga to zrównoważyć poziom cukru we krwi dzieci i utrzymać je w zdrowiu, a jeśli dodatkowo zabierzecie ze sobą coś do zabawy, jak piłka do siatkówki będzie jeszcze fajniej!

Jesień to idealny czas, aby spędzić trochę czasu na rowerze lub pograć w piłkę nożną w parku. Z racji tego, że temperatura nie jest ani zbyt wysoka, ani zbyt niska, Twoje dzieci będą mniej narażone na odwodnienie lub obrażenia.

Deszczowe popołudnie – czas na wspólne zabawy

Oczywiście nie każdy jesienny dzień jest pogodny i bez deszczu. Trzeba więc uzbroić się w alternatywne aktywności, które zainteresują dziecko w pochmurne popołudnie, które zdaje się nie mieć końca.

Zabawki dla dzieci, które znajdziecie u nas, są niekończącym się źródłem inspiracji zabawowych, z których naprawdę warto wykorzystać. Wśród interesujących pomysłów na wspólną zabawę znaleźć można między innymi:

  • Glutek – masa, z której można stworzyć różności i świetnie się bawić,
  • Jenga – ponadczasowa gra zręcznościowa, przy której super spędzi czas cała rodzina,
  • Tablica kredowa samoprzylepna – coś odpowiedniego dla małych i dużych artystów,
  • Drewniane szachy – klasyczna gra, idealna na długie, jesienne popołudnia,
  • Klocki przestrzenne edukacyjne – coś w sam raz dla najmłodszych zuchów.

Jak widać pomysłów na wyśmienitą, rodzinną zabawę w jesienne wieczory nie brakuje – wystarczy po nie sięgnąć i sprawić, by nawet najbardziej ponury dzień zamienił się w piękne wspomnienie.