Koszyk

Kategorie produktów

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka na basenie/plaży? Niezbędne akcesoria

Lato to chyba najbardziej wyczekiwana pora w ciągu całego roku. Ciepłe promienie słońca zachęcają do wypoczynku na wodnymi akwenami. Morze, jezioro czy nawet sztuczny basen, w upalne letnie dni pozwalają na chwilę ochłody. Trzeba jednak pamiętać o tym, iż woda to nie tylko przyjemność, ale także niebezpieczeństwo. Spędzając rodzinny czas nad wodą, trzeba w odpowiedni sposób zadbać o bezpieczeństwo maluchów.

Nauka pływania – przydatne akcesoria przy pierwszym kontakcie z wodą

Nawet bardzo małe dzieci lubią się taplać w chłodnej wodzie. Pojawia się jednak pytanie, w jakim wieku rozpocząć naukę pływania? Im wcześniej, tym lepiej! Aby kontakt malucha z wodą był bezpieczny, warto pomyśleć o tym, aby zawczasu kupić niezbędne akcesoria przydatne podczas nauki pływania. Doskonale sprawdzi się na przykład kamizelka kapok do nauki pływania, która przeznaczona jest dla dzieci w wieku od trzech do sześciu lat.

Jak chronić oczy przed wodą na basenie?

Osoby mieszkające w miastach często nie mają na tyle czasu, aby nawet w wakacje, wybrać się na cały dzień nad jezioro czy inny naturalny akwen wodny. Ratunkiem pozostają miejskie baseny pod chmurką, których z roku na rok powstaje coraz więcej. Przy szeregu zalet, mają jeden minus. Woda, by była czysta, musi być na bieżąco odkażana, a do tej czynności bardzo często używany jest chlor, który może podrażnić wrażliwe oczka maluchów. Przed wejściem do wody warto założyć dziecku okularki do pływania. Miękki silikon sprawia, iż są bardzo wygodne. Produkt przeznaczony jest dla dzieci w wieku 3 lat i starszych.

Nurkowanie – jak się do niego przygotować?

O nurkowaniu marzy każdy pasjonat przygód z dreszczykiem. Mali chłopcy chętnie nurkują niezależnie od tego, czy znajdują się na basenie, czy też pływają w jeziorze. Aby zabawa była w pełni bezpieczna, warto wybrać zestaw do nurkowania, na który składa się:

  • maska ze specjalnym kołnierzem uszczelniającym,
  • rurkę z wyprofilowanym ustnikiem,
  • wygodne płetwy.

Z takim zestawem nurkowanie w każdych okolicznościach będzie o wiele przyjemniejsze i bezpieczniejsze.