Koszyk

Kategorie produktów

Upały vs dzieci – jak radzić sobie z największymi temperaturami?

Wysoka temperatura powietrza negatywnie wpływa na samopoczucie. Oprócz kiepskiego nastroju może powodować także dolegliwości zdrowotne. Najbardziej narażone na negatywne skutki upalnego lata narażone są dzieci oraz osoby starsze. W jaki sposób można ulżyć maluchowi, gdy żar leje się z nieba?

Odpowiednie nawadnianie organizmu

Gdy jest ciepło, to organizm człowieka poci się jeszcze bardziej niż normalnie. Wraz z potem wydalana jest woda oraz substancje mineralne. Należy pamiętać o tym, aby regularnie nawadniać organizm. Idealna byłaby mineralna woda niegazowana, jednak gdy maluch kręci noskiem, to wówczas można do butelki z wodą dolać nieco naturalnego soku, na przykład z malin czy z czarnej porzeczki.

Jak schłodzić się w mieszkaniu?

Osoby, które mają klimatyzację w mieszkaniu, są podczas lata w uprzywilejowanej sytuacji. Wystarczy jedno kliknięcie na panel sterującym, aby ustawić w pomieszczeniu przyjemną temperaturę. Co zrobić, gdy brak jest klimatyzacji? Można sięgnąć po sprawdzone rozwiązanie – wentylator stojący podłogowy. Dodatkową ochłodą będzie wentylator biurkowy.

Chłodna kąpiel w baseniku

Nawet najlepiej działający wiatrak nie ochłodzi tak bardzo jak kąpiel w rześkiej wodzie. Nie trzeba jechać nad wodę, by zaznać tej przyjemności. Za stosunkowo niewielką cenę można we własnym ogrodzie stworzyć wymarzone miejsce do kąpieli. Basen stelażowy ogrodowy to propozycja, która sprawdzi się nawet w niewielkim ogródku. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, na materiale wewnątrz basenu zastosowano specjalną antypoślizgową warstwę.

W zestawie znaleźć można między innymi:

  • basen
  • stelaż do zamontowania basenu,
  • zawór spustowy,
  • sitka do pompy,
  • węże do pompowania wody.

Jeżeli ktoś ma do dyspozycji więcej miejsca w ogrodzie, to może zdecydować się na basen stelażowy ogrodowy o większym rozmiarze. Ta propozycja po rozłożeniu i montażu ma rozmiary 457x107cm, dzięki czemu z chłodnej kąpieli mogą skorzystać nie tylko dzieci, ale także i osoby dorosłe. Praktyczna drabinka ułatwia wchodzenie do basenu i wychodzenie z niego.