Koszyk

Kategorie produktów

Czy warto inwestować w kreatywne zabawki dla dzieci?

Kupienie zabawki to żaden problem, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „zabawki dla trzylatka” i już mamy tysiące pomysłów. Jednak nie sztuką jest wybrać coś, co podpowiedziała nam wyszukiwarka, sztuką jest wybrać zabawkę wartościową, do której nasza pociecha będzie wracać.

Zabawka jak każda inna, a jednak są różnice

Branie pod uwagę tylko wieku dziecka i jego upodobań to zdecydowanie za mało, by kupić tę, a nie inną zabawkę. Trzeba wziąć pod uwagę szereg innych czynników:

  • Jakość wykonania

Najłatwiej ocenić jakość manualnie, ale co jeśli chcemy kupić zabawki w Internecie? Ważny jest wyczerpujący opis, który określa precyzyjnie dla jakiego wieku dziecka zabawka jest przeznaczona. Inaczej wybiera się klocki drewniane, a inaczej zabawkę taką jak solarny robot. Za jakość odpowiada producent, więc warto dowiedzieć się czym specjalizuje się marka, której produkt wybraliśmy

  • Bezpieczeństwo zabawek to ich najważniejsza cecha

Zabawki oznaczone CE (Conformité Européenne) to te produkty, które spełniają wymagania dyrektywy tzw. „Nowego Podejścia” Unii Europejskiej. Pojawienie się na opakowaniu zabawki znaku CE jest dla nas – jako konsumentów – sygnałem, że producent zabawki dokonał analiz. Co więcej stale podejmuje działania celem spełnienia bieżących wymagań, jakie umożliwiają mu rozprowadzanie swoich produktów na terenie państw członkowskich Unii Europejskiej. Drugim ważnym oznaczeniem jest norma EN71, która określa m.in. palność, związki chemiczne i właściwości fizyczne zabawek.

  • Przeznaczenie

Opis na stronie sklepu powinien być na tyle wyczerpujący, byśmy byli pewni, jakie podstawowe cechy ma wybrana przez nas zabawka. Zwłaszcza opisy do zabawek dla najmłodszych powinny być jasne i upewniać nas, że dana np. zabawka interaktywna nadaje się dla naszego maluszka.

  • Umiejętne porównanie i świadome podejmowanie decyzji

O ile w decyzji o zakupie zabawki decydujący wpływ może mieć 10-latek, o tyle zabawki dla najmłodszych musimy kupować w zupełnej pewności i po dokładnej analizie tego, co dostępne jest na rynku. To na nas jako rodzicach spoczywa odpowiedzialność zakupu zabawki doskonałej jakościowo i takiej, która rozwinie i pobudzi te obszary zainteresowań naszego malucha, które są właściwe dla jego wieku.